Egy kanadai tanulmányban két éven át vizsgálták a fény hatását 327 diákon, (10 – 12 éves gyerekek, öt különböző iskolákban).
A végeredmény: Minél jobb világítást alkalmaztak, annál jobbak voltak a gyerekek teljesítménye. A teljes spektrumú égőkkel felszerelt osztályokban voltak a legsikeresebbek az eredmények. "Kevesebbet hiányoztak, gyorsabban nőttek, és kevesebb fogszuvasodás volt” írták a tanulmányban.
Egy másik tanulmányból a St. Peterburgi Pedagógiai intézetben, két osztály diákjairól, kiderült, hogy a diákok, akik a teljes spektrumú fény alatt tanultak, kevesebb hibát csináltak, mint a másik osztályban, ahol hagyományos a fényforrást használtak. Diákok, akik a teljes spektrumú fényforrást alkalmaztak, ott gyorsabban reagáltak a fényre és hangokra, jobb tanulmányi eredményeket mutattak ki, és kevésbé voltak fáradtak.
A világ egészségügyi szervezete WHO az UNO együttműködésével nemrég nyilvánosságra hozta az irányvonalat a pozitív fény hatásáról: „Profilaktikus (betegségtől megvédő) UV-sugárzás alkalmazása, nagyon hatékonynak mutatkozott, speciálisan irodákban, és iskolákban, ahol hiányzik a természetes nappali fény”.
WHO ajánlja a teljes spektrumú égőket iskoláknak, és amelyeket 1983ban az amerikai Egészségügyi Minisztériuma is engedélyezte, mint gyógymódot.
Elektorbiológusok Fischer és Schneider bebizonyosították, hogy a teljes spektrumú égőknek nincs negatív hatása az emberre. A hagyományos égők negatívan hatnak a hormon rendszerre. A stressz hormonok, kortizon és adrenalin termeléséhez vezetnek, ami állandó stresszt okoz, fáradságot és gyenge teljesítőképességet. Némely iskolákban már teljes spektrumú égőket használnak. Egy amerikai egyetem diákjai sokkal éberebbek maradtak, és lassabban merültek ki a nehéz feladatoknál, ha teljes spektrumú égőkel világítottak.
Diákoknál, aki mesterséges megvilágítású terembe tanulnak, első sorban télen, hangulatváltozás, energiavesztés, ingerlékenység, szorongás, depresszió növekedése figyelhető meg, csökken a motiváció a tanuláshoz és csökken a munkateljesítmény.
A teljes spektrumú megvilágításnál, a gyereknél a depresszió jeleinek jelentős visszaesését figyelték meg, a hideg fehér fény ellenében.
A nemzetközi tanulmány eredményei, amelyek bizonyítják az iskolákban alkalmazott teljes spektrumú égőknél, lehengerlőek voltak. Hiperaktivitás, fáradság, ingerlékenység, és a koncentráció zavarai megszűntek. Tanulási zavarokkal és extrém hiperaktivitással szenvedő diákok sokkal nyugodtabbak voltak, és megoldották problémáikat az olvasással és tanulással.Az iskolákban, ahol elkezdték használni a teljes spektrumú égőket, és a falakat át festették meleg színekre, a diákok IQ-ja és a tanulási teljesítményük is magasabb lett. Fegyelmi vétségek jelentősen csökkentek, és a gyerekek két harmadával kevesebbet voltak betegek, más iskolák tanulóival szemben, ahol a hagyományos megvilágítást alkalmaztak. Ebből eredően, a teljes spektrumú megvilágításnak egyidejűleg pozitív hatása van az immunrendszerre.
A teljes spektrumú fényt évek óta alkalmazzák terápiás céllal, és jelentős sikerekről számolnak be a magas vérnyomás, a megemelkedett koleszterinszint, a cukorbetegség és az ún. téli depresszió kezelésében.
Évente kb. 200 millióan élik át az úgynevezett „téli depressziót”. Ez azonban gyógyítható illetve megelőzhető a teljes spektrumú fény segítségével.
Ha kihasználjuk a fény idegrendszerre gyakorolt jótékony hatását, javíthatunk az alvás és az ébrenlét ritmusán is.
Több vizsgálatban kimutatták, hogy a teljes fényspektrum használata a napfényhez hasonló módon javítja a szervezet kalciumfelvételét, kevesebb volt a fogszuvasodás, jobban tanultak, jobban tudtak feladataikra összpontosítani. Ezeket a fényforrásokat a világ több országában hivatalos formában elismerték gyógyhatású termékként.
Az UV-fény ugyanakkor segít leküzdeni a baktériumokat és a gombákat, enyhíti a köszvényt, az akne-t és a pikkelysömört, erősíti immunrendszerünket.
www.napfenyego.sokoldal.hu
Tetszett ez az oldal? Mutasd meg az ismerőseidnek is!